Ndeshja e parë/ Spektakëli i Maradonës bëhet hit në internet

 

 

Maradona ka arritur të marrë fitoren e parë si trajner në Meksikë  në krye të Dorados Di Sinaloa.

Skuadra e tij fitoi me rezultatin 4-1 ndaj Tapaçula, në një stadium të tejmbushur.

Një kamer ishte fokuar vetëm te argjentinasi dhe ai nuk zhgënjeu.

Maradona u tregua i papërmbajtshëm te golat dhe festonte në mënyrën e tij.

Tifozeria e nderonte me duartroktije dhe ovacione. Kjo marrëdhënie deri më tani po funksionon.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *